Feb 3, 2013

Shpikje Kineze per iPhone

Biseda në telefon me të dashurën bionde


Djali: Zemër, çfarë ke të veshur?
Biondja: Kam të brendshme rozë.
Djali: Më jep pakëz detaje.
Biondja: 90% pambuk, 10% sintetikë...

Televizor me ngjyra


Hyn polici në një dyqan dhe pyet shitësin:
- A keni televizor me ngjyra?
- Po, kemi – përgjigjet ai.
- Atëherë, ma jepni një të kaltër...

Si të fillosh një zënkë me gruan


- A je e disponuar për një ‘xhiro’? – thotë burri.
- Nuk mundem, jam e lodhur dhe më dhemb koka – thotë gruaja e përgjumur.
- Flej, flej, se isha duke folur në telefon.
Dhe kështu filloi zënka...

Në ishull


Kanë mbetur në një ishull tri femra, një zeshkane, një brune dhe një bionde. Ato duhet të notojnë 10 kilometra për të gjetur shpëtimin.
Niset zeshkania e para, noton 3 kilometra, nuk mundet më dhe fundoset.
Pas saj niset brunja, kalon 5 kilometra dhe fundoset.
E fundit niset biondja, kalon 9 kilometra dhe thotë:
- Nuk mundem më! Dhe kthehet në ishull.

Pikëllimi dhe shëndeti


Pse pikëllimi në dashuri është i rrezikshëm për jetën?
Sepse duke larguar dhimbjet e shpirtit (me alkool) e shkatërron mëlçinë.

Ilaçi për kokëdhimbje


Gruaja i thotë burrit:
- Të lutem më blej diçka kundër kokëdhimbjes!
- Çfarë dëshiron? – pyet burri.
- I kam parë një palë këpucë shumë të mira...